Buharkent Kızıldere Kaplıcaları Hakkında

Posted under Buharkent Kızıldere Kaplıcaları by admin on 25 Ocak 2008 10:48

Konumu: Aydın İli, Buharkent İlçesi sınırları içerisinde Aydın-Denizli karayolu üzerinde yer almakta olup en yakın yerleşim yeri olan Kızıldere Köyüne uzaklığı 5 km’dir.

 

Yükseklik: Kaplıca alanı deniz seviyesinden 150 m yüksekliktedir.

 

İklim Özellikleri: Akdeniz ikliminin hakim olduğu kaplıca alanında, ılıman iklim koşullarına sahip olması sebebiyle nisbi nem, ortalama sıcaklık, bulutlu gün ve kapalı gün sayısı yönlerinden yörede her mevsim iklim koşulları elverişlidir.Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olan Akdeniz ikliminin etkisi altında bulunmaktadır. Bölgede yarı nemli iklim tipi hüküm sürmektedir. Ortalama sıcaklığın en yüksek olduğu ay Temmuz ve Ağustos, en düşük aylar ise Ocak ve Şubat aylarıdır.

 

Tedavi (Endikasyon) Özellikleri: Kaplıca sularının, romatizmal hastalıklar kronik bel ağrıları, kireçlenme, intihaplarıma olmayan eklem hastalıkları, sebebi belli olmayan yumuşak doku hastalıklarında, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahi sonrası uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, beyin rahatsızlıklarında sinir sistemi gibi hastalıkların tedavisinde stres bozukluğu ve spor yaralanmalarına karşı tamamlayıcı tedavisinde olumlu etkileri görülmektedir.

 

Termal Su Özellikleri Fiziksel Özellikler: Renksiz, Kokusuz.

 

Kimyasal Özellikler: Sodyum Bikarbonatlı, Florür nitelikte termomineralli sudur.

 

Fiziko Kimyasal Özellikler: Toplam Mineralizasyon 4164,64 mg/lt.

 

Sıcaklık: 102 ºC

Yorum yapılmamış »

Henüz yorum yapılmamış.

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Yorum yapın

Kış Turizmi, Kayak Merkezleri, Oteller, Kaplıcalar, Yaylalar, Gezi ve Kültür Merkezleri powered by WordPress. Theme design by MGC business directory for the wordpress themes section, and made free by hotel Cappadocia.